Cascading Style Sheets veya kısaca CSS, internet sayfalarını biçimlendirerek tasarım açısından birçok yenilik sağlayan bir programlama dilidir. Ayrıca bu programlama dili, HTML'nin içeriğini düzenlemeksizin doğrudan tasarımını değiştirmeye olanak sağlar. Böylece, geliştiriciler internet sayfalarının tasarımlarını kolaylıkla özelleştirebilirler.
BAT komutları yazarak geliştirdiğimiz Windows Toplu İş Dosyaları aracılığıyla açılan bir konsol ile pek çok işlem yapabilmekteyiz. Bu uygulamalar, gerek işlev gerek tasarım açısından önemlidir. Örneğin, konsolumuzun geliştirdiğimiz uygulamanın konusuna göre uygun bir başlığa sahip olması, bu önemli etkenlerden yalnızca biridir.
25.01.2024
24.01.2024
Yazılım alanında işlekliği ile önemli bir yeri olan if-else yapıları, programlama dillerinin temel bileşenleri arasında bulunan oldukça işlevli yapılardan biridir. Bu yapı, bize koşullu durumları anlamamız konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yapı aracılığıyla, bir koşulun sağlanıp sağlanmadığını kontrol edebilir ve bu durumlara göre farklı işlemler yapabiliriz.
BAT komutlarında kullanıcıdan veri alma işlemleri, set/p komutu aracılığıyla girdinin bir değişkene atanması yoluyla yapılır. Peki nedir bu değişkenler ve BAT komutlarında nasıl kullanılır?
23.01.2024
22.01.2024
 2 

Yazılım

Aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla sitemizde bulunan yazılım ile ilgili içerikleri inceleyebilirsiniz.

 

Oyunlar

YSF SOFT tarafından geliştirilen oyunlar:

 

YSF SOFT Google Play Store sayfası