BAT komutlarında, değişkenler set komutu aracılığıyla tanımlanır. Bu komutla oluşturulan değişkenler birer string görevi görür. Ancak, matematiksel işlemler gibi sayısal amaçlarla kullanılması gereken bir değişken oluşturmak istiyorsak, set/a komutunu kullanmamız daha doğru olacaktır. Bu komut, yalnızca sayısal değerler alabilir ve kendisine yazı, koşul gibi değerler atanamaz.
Python, basitliği ve kolay okunabilirliği ile öne çıkan ileri düzey bir programlama dilidir. Python ile program yazmak oldukça kolaydır. Örnek olarak bir "Merhaba dünya!" uygulaması geliştirelim.
21.01.2024
20.01.2024
Python, basitliği ve kolay okunabilirliği ile öne çıkan ileri düzey bir programlama dilidir. Hollandalı bir programcı olan Guido van Rossum tarafından geliştirilen Python, kullanım kolaylığı ve kısa süreli uygulama geliştirme süreçleriyle öne çıkar.
Bir uygulama veya oyun geliştirirken, sabit verilerin yanı sıra değişebilen veya kullanıcı tarafından belirlenmesi gereken verilere gereksinim duyulur. Bu gereksinim, değişken adı verilen veri türleriyle karşılanır.
19.01.2024
11.01.2024
 3 

Yazılım

Aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla sitemizde bulunan yazılım ile ilgili içerikleri inceleyebilirsiniz.

 

Oyunlar

YSF SOFT tarafından geliştirilen oyunlar:

 

YSF SOFT Google Play Store sayfası